Skandaliczne koszulki w niemieckim sklepie internetowym. Nawiązują do wojny

Jeden z niemieckich sklepów internetowych zaczął sprzedawać koszulki z napisem „Do Polski latam tylko sztukasami”. Chodzi o samoloty bojowe, którymi Niemcy atakowali nasz kraj podczas II wojny światowej.

Skandaliczne koszulki w niemieckim sklepie internetowym. Nawiązują do wojny

fot. Alfashirt.de

Niemiecki sklep internetowy Alfashirt.de ma w swojej ofercie odzież z nadrukami militarnymi. W Polsce zrobiło się o nim głośno, gdy wystawił na sprzedaż koszulki z konturem Polski i napisem „Nach Polen fliege ich nur mit dem Stuka”, czyli „Do Polski latam tylko sztukasami”. Sztukasy to samoloty Junkers Ju 87 Stuka, którymi Niemcy urządzali naloty na Polskę podczas II wojny światowej.

„Specjalne wymagania są naturalne, a nawet pożądane” – tak brzmi fragment opisu sklepu Alfashirt.de na Facebooku. Koszulki można kupić w czterech kolorach, a ich cena to 18,99 euro. Samoloty, o których mowa na kontrowersyjnych koszulkach charakteryzowały się tym, że posiadały charakterystyczne skrzydła w konfiguracji litery „W”, oraz syreny akustyczne, które przy zniżaniu się maszyny zaczynały wydawać donośny dźwięk.

Po publikacjach na polskich portalach internetowych, z sklepu Alfashirt zniknęły koszulki z tym nadrukiem.

źródło: realnapolska.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register