Groźny wypadek w centrum miasta. Znamy więcej szczegółów!

Wczoraj około godziny 21:00 na  skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Hetmańskiej doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Jak do tego wypadku doszło?

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca osobowej hondy podczas skrętu w ulicę Hetmańską, z nieustalonych przyczyn  stracił panowanie na autem, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z prawidłowo poruszającym się pojazdem marki Lexus.

Do zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy ratowniczo-gaśnicze z JRG 1 w Elblągu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory oraz zabezpieczyli wyciekające z pojazdów  płyny eksploatacyjne. Kierowca lexusa został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala w celu wykonania szczegółowych badań. Pozostali uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń.

W działaniach brały udział 2 zastępy PSP, łącznie 9 strażaków, Policja oraz ZRM. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśni policyjne postępowanie.

– Policjanci z ruchu drogowego pracowali na miejscu, kolizji przy ulicy Hetmańskiej w Elblągu. Doszło do niej wczoraj około godziny 21. Honda civic zderzyła się czołowo z lexusem. 23-letni kierowca hondy nie posiadał w ogóle prawa jazdy, był po użyciu alkoholu (0,2 promila) i jechał przeciwnym pasem. Dodatkowo jeszcze próbował uciec z miejsca kolizji. Został jednak zatrzymany i odpowie za swój czyn przed sądem. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń – mówi Jakub Sawicki, z zespołu prasowego KMP w Elblągu.

O tym wypadku informowaliśmy wczoraj tu: http://elblag24.pl/czolowe-zderzenie-na-ul-hetmanskiej-pijany-kierowca-zbiegl/

Informacje i zdjęcia: Straż Pożarna Elbląg.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register