Starania o inwestycje w Elblągu

W czwartek odbyło się spotkanie z parlamentarzystami Koalicji Obywatelskiej, podczas którego prezydent Elbląga zaprezentował budżet miasta oraz inwestycje jakie będą realizowane w bieżącym roku.

Prezydent Witold Wróblewski poinformował, że złożył elbląskie projekty do Funduszu Inwestycji Lokalnych na ok. 23 mln zł. O dodatkowe środki ubiegamy się także z Funduszu Dróg Samorządowych na ok. 11 mln zł. Dotyczą one budowy ul. Wschodniej.

Podczas spotkania senator Wcisła wskazał, że w związku z pracami nad budżetem Polski na 2021 rok złożył jako poprawki – 5 projektów związanych z Elblągiem. Łączna wartość tych pięciu projektów, która może być finansowana z budżetu centralnego to 75 mln zł.

Poprawki te zostały przyjęte przez Senat, teraz trafią pod obrady Sejmu.

Wszyscy parlamentarzyści zadeklarowali swoje wsparcie w staraniach o dodatkowe środki dla Elbląga.

4 komentarze

 • poco-poko Reply

  14 kwietnia 2021 at 11:26

  Jeden parlamentarzysta z KO pochodzący z lidzbarka gdzie stoją zimne termy – może w Elblągu też potrzeba rozrywki

 • pytani Reply

  15 kwietnia 2021 at 15:19

  czemu nie umieszczacie komentarzy?

 • Zygmunt Reply

  22 maja 2021 at 18:58

  Chcę fabryki samochodów elektrycznych w Elblągu. Mamy tereny, nie trzeba wycinać lasu. Mamy tradycje techniki i technologii . Będziemy mieli wyjście na Bałtyk. Mamy dobre połączenia drogowe z Polska i Europą. Chcę tej fabryki. W Elblągu.

 • Dark Reply

  16 czerwca 2021 at 06:58

  Heeee boże tego czytać nie idzie. 1. Witold Wróblewski poinformował 2. złożył jako poprawki 3. Poprawki te zostały przyjęte 4.może być finansowana z budżetu centralnego 5. Poprawki te zostały przyjęte przez Senat 6. teraz trafią pod obrady Sejmu. 7. parlamentarzyści zadeklarowali. Moje pytanie brzmi co oni zrobili aby poprawić sytuacje Elbląga ? no wiec oni poparli, zadeklarowali się, wystąpili, i zatwierdzili. Dopóki Elblążanie będą tolerować tego typu brednie nic się nie poprawi a wręcz pogorszy. Jeszcze nie poinformowali kiedy wysokie plenum KC PZPR znów wznowi obrady aby przeanalizować skutki swoich wezwań do podjęcia inwestycji.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register