Tragiczny pożar w Jegłowniku. 9 osób poszkodowanych

W Jegłowniku w nocy doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Poszkodowanych jest dziewięć osób, w tym sześcioro dzieci. – Kobieta i trójka dzieci są w bardzo poważnym stanie. Wszystkie te osoby trafiły do szpitala – poinformowała straż pożarna.

Pożar wybuchł po godzinie 3 w nocy. Paliło się mieszkanie na poddaszu i dach budynku.

Rzecznik prasowy warmińsko-mazurskiego komendanta straży pożarnej, starszy kapitan Grzegorz Różański przekazał w TVN24 około godziny 7 rano, że strażacy wciąż dogaszają pożar.

– Jest dziewięć osób poszkodowanych, w tym szóstka dzieci. Kobieta i trójka dzieci są w bardzo poważnym stanie. Wszystkie te osoby trafiły do szpitala – poinformował TVN24.

Przekazał, że “w wyniku pożaru kobieta ratując dzieci i własne życie zdecydowała się wyskoczyć z okna jeszcze przed przybyciem straży pożarnej”.

– Ich obrażenia związane z upadkiem są poważne, mają też poparzenia – mówił. – Kobieta skakała z ostatniej kondygnacji. Skoczyła z około ośmiu do dziesięciu metrów, z poddasza – poinformował strażak.

Na miejscu było pięć karetek pogotowia i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Gdańska. W związku z akcją gaśniczą zablokowana jest trasa S22 między Malborkiem, a Elblągiem w Jegłowniku. Wyznaczono objazd.

fot. KW PSP Olsztyn/facebook

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register