W Elblągu ma powstać Baza Sportów Wodnych

Na rzece Elbląg powstanie Baza Sportów Wodnych. Pomysłodawcą jej jest Pan Marcin Trudnowski z Grupy Wodnej, który na ten cel pozyskał już unijne wsparcie. Projekt, który wspierany jest przez Prezydenta Witolda Wróblewskiego zaprezentowany został podczas konferencji prasowej.

Kontenerowa baza turystyczna z zapleczem socjalnym, salą szkoleniową, bosmanatem, przebieralnią, toaletami i pływającym pomostem powstanie na rzece przy Moście Wysokim. Biuro obsługi klienta i zaplecze administracyjne będą się mieściły w houseboacie.

tablica1tablica2

– Projekt obejmuje także zakup sprzętu, to kilkadziesiąt kadłubów, w tym kajaki, motorówki i żaglówki, które będą mogli wypożyczać mieszkańcy i turyści. Chcielibyśmy, aby ta baza była jednak czymś więcej, niż wypożyczalnią sprzętu wodnego. Ma to być produkt, który przyciągnie turystów. Całe zadanie będzie kosztowało 2,5 mln zł, z czego 70 procent to dofinansowanie unijne. Planujemy zrealizować je w ciągu dwóch lat. W tej chwili podpisane są już konieczne umowy. Ruszamy z procedurami przetargowymi. Chciałbym serdecznie podziękować Panu Prezydentowi za wsparcie naszych działań. One nie będą dotyczyły tylko rzeki Elbląg, ale też Kanału Elbląskiego, czy Zalewu Wiślanego. Chcemy wykorzystać potencjał całego regionu – podkreślał Marcin Trudnowski, pomysłodawca projektu.

– Ten projekt doskonale się wpisuje w naszą strategię w otwarcia Elbląga na morze, na wodę. To nie jest przypadek, bo Pan Marcin Trudnowski  i Grupa Wodna od wielu lat podejmują różne cenne inicjatywy związane z rekreacją nad wodą, czy nauką pływania, za co serdecznie dziękuję. Gratuluję pomysłu i cieszę się, że elbląscy przedsiębiorcy sięgają po takie środki, przyczyniające się do rozwoju miasta – zaznaczył Prezydent Witold Wróblewski.

Budowa bazy sportów wodnych to jeden z elementów większego projektu turystycznego „W Krainie Ślimaka”, który realizuje konsorcjum firm „TORFEX” – Firma Handlowo Usługowa Janusz Wołoszyński,  AGROTURYSTYKA Mirosław Jarząbek i PPHU „GRUPA” Marcin Trudnowski. Przedmiotem projektu jest utworzenie i wdrożenie innowacyjnego, sieciowego produktu turystycznego.

– W tej chwili w okolicach Pasłęka powstaje już restauracja, w której serwowane będą dania ze ślimaków. Powstanie również SPA z linią dedykowanych kosmetyków. Naszą działką będzie przewożenie turystów i pokazywanie im atrakcji regionu. Razem będziemy tworzyli wspólny, sieciowy produkt turystyczny – mówił Marcin Trudnowski.

Całe przedsięwzięcie będzie kosztowało 22 mln złotych, z czego ponad połowa to dofinansowanie unijne.

1 komentarz

  • Seller Reply

    6 września 2018 at 06:27

    Baza kontenerowa ?? Żart…zapraszam do Olsztyna zobaczyć jak wygląda plaża miejska z infrastrukturą a tutaj kontenery proponują. To co Elbląg już nie zasługuje?

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register