W nocy chciał wejść do pizzerii. Skończyło się na wybiciu szyby!

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który wybił szybę w drzwiach pizzerii. Szkodę wyceniono na 800 złotych a sprawcę, który zbiegł. Kilka ulic dalej zatrzymał go policyjny patrol. Teraz odpowie za swój czyn przed sądem. Za zniszczenie mienia Kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Była niedziela godzina 4.00 rano gdy oficer dyżurny elbląskiej komendy odebrał zgłoszenie o mężczyźnie dobijającym się do drzwi jednej z elbląskich pizzerii. Na miejsce został wysłany patrol. Okazało się wtedy, że przechodzący tamtędy mężczyzna chciał wejść do zamkniętego już lokalu. Zaczął dobijać się uderzając ręką w drzwi, a następnie gdy nie odniosło to skutku, kopnął w szybę znajdującą się w drzwiach wejściowych – rozbijając ją.

Po tym odszedł od lokalu kierując się w stronę ulicy Pocztowej. Tam też zatrzymali go interweniujący policjanci. 27-latek nie potrafił powiedzieć dlaczego wybił szybę. Na drugi dzień po zdarzeniu usłyszał zarzut uszkodzenia mienia.

– Policjantom przyznał się do tego, że kopnął w drzwi, i że rozbił szybę, jednak nie umiał sprecyzować co nim powodowało. Teraz odpowie za swój czyn przed sądem – mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

fot. zdjęcie poglądowe.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register