Wzrasta ilość turystów odwiedzających Elbląg. Od roku Informację Turystyczna prowadzi PTTK

Mimo niesprzyjającej pogody miniony sezon turystyczny w Elblągu był rekordowy. Nasze miasto odwiedziło prawie 44 tysięcy turystów z całego świata. To o około 10 tysięcy turystów więcej niż w 2016 r.

Elbląski oddział PTTK w ubiegłym roku wygrał konkurs na prowadzenie miejskich punktów Informacji Turystycznej, zlokalizowanych w Ratuszu Staromiejskim i Bramie Targowej. Realizacja zadania powierzona została na 3 lata. Co roku na ten cel elbląski samorząd przekazuje 150 tys. zł.

– Kiedy organizacja pozarządowa przejmowała punkty IT trochę się obawiałem, czy podoła temu zadaniu. Dziś widzimy świetne efekty tej pracy, a ich pokłosiem było także przyznanie elbląskiemu oddziałowi PTTK Nagrody Prezydenta w kategorii sport i turystyka na początku stycznia tego roku. Dziękuję za to, co robicie i życzę dalszych sukcesów” –  mówi prezydent Witold Wróblewski.

– To było dla nas wielkie wyzwanie. Musieliśmy m.in. mieć swoich pracowników, którzy w profesjonalny sposób zajmą się i pomogą turystom przyjeżdżającym, by poznawać walory Elbląga i jego okolic. Minął rok, jak w dobrym małżeństwie. Punkt Informacji Turystycznej to takie nasze dziecko, którym chcemy się chwalić. Wiele się udało przez te 12 miesięcy zrobić. Wydajemy przewodniki, różnego rodzaje publikacje, gadżety.  Punkty IT otrzymały certyfikaty trzech gwiazdek nadane przez Polską Organizację Turystyczną za jakość obsługi” – podkreślał prezes elbląskiego PTTK Leszek Marcinkowski.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register