Jak zadbać o pielęgnację twarzy w wieku 50 lat?

Skóra osób po 50. roku życia jest już dużo bardziej naznaczona życiowymi doświadczeniami. Osłabione włókna kolagenowe i brak elastyczności objawiają się często zmarszczkami. Upływ lat to nic strasznego, a zmarszczki to nic przerażającego. Warto jednak zadbać o skórę po to, by była ona odpowiednio odżywiona i nawilżona i aby służyła Ci ona jak najdłużej. W naszym artykule przedstawiamy porady dotyczące pielęgnacji cery dojrzałej.

Chroń cerę przed wpływem promieni słonecznych

Świadomość ludzi rośnie i latem coraz więcej osób nakłada krem z filtrem SPF. Niestety pokutuje jeszcze przekonanie, że nie trzeba robić tego wtedy, kiedy nie planujesz opalania, a już tym bardziej w zachmurzone dni. Jest to błędne założenie, ponieważ słońce operuje nawet wtedy, gdy jest schowane za chmurami. Ma ono zgubny wpływ na skórę – przyspiesza procesy starzenia i osłabia struktury, dlatego z opalaniem twarzy należy bardzo uważać, a najlepiej całkowicie go unikać.

Jeśli zaś wychodzisz na zewnątrz, zwłaszcza w słoneczne dni, zastosuj krem z filtrem SPF, który ochroni Cię przed promieniami.

Zapewnij skórze odpowiedni poziom nawilżenia

Wraz z wiekiem z pewnością zaczniesz zauważać, że stopień natłuszczenia skóry zdecydowanie spada. Czoło nie jest już tak błyszczące, a wszelkie krosty mogą pojawiać się jeszcze rzadziej niż dotychczas. Jest to pozytywna sprawa, aczkolwiek trzeba bardzo uważać, żeby nie przesuszyć wtedy skóry. Może się ona stać jeszcze bardziej napięta, co skutkuje pojawianiem się kolejnych zmarszczek.

Nawilżający krem to zatem podstawa pielęgnacji. Nakładaj go rano i wieczorem, pod makijaż i po kąpieli, a nie będą dokuczać Ci nieprzyjemne dolegliwości, takie jak podrażnienia i poczucie braku elastyczności.

Wybieraj kosmetyki z odpowiednim składem

Nie zawsze i nie wszystkim chce się analizować skład każdego kosmetyku, jednak jest to nawyk, który warto sobie wyrobić. Warto bowiem wybierać preparaty, które mają w sobie bogactwo dobroczynnych elementów, które rzeczywiście głęboko odżywiają skórę. W przypadku osób po 50. roku życia ważna jest zawartość retinolu, stymulującego do produkcji kolagenu i elastyny. Także witaminy C i E powinny znaleźć się w składzie, ponieważ przeciwdziałają wolnym rodnikom i poprawiają koloryt skóry.

Wartym uwagi składnikiem jest ponadto kwas hialuronowy, odświeżający skórę od wewnątrz. W kosmetykach należy również szukać lipidów, czyli olejków (na przykład arganowego czy jojoba) zabezpieczających przed utratą wody.

Zadbaj o odpowiednią aplikację preparatów

Sam zakup odpowiednich produktów nie wystarczy. Trzeb je także umieć odpowiednio nakładać. Warto wprowadzić do codziennej pielęgnacji rytuał masażu połączony z nakładaniem kremów. Powinno się je rozprowadzać delikatnymi, okrężnymi ruchami na czole, a pod oczami i na policzkach delikatnie wklepywać. Praktyki te sprawiają, że składniki lepiej wnikają w głębsze partie skóry i odżywiają bardziej dogłębnie.

Pielęgnacja twarzy po pięćdziesiątce powinna koncentrować się na nawilżaniu i uzupełnianiu ubytków. Pamiętaj o wyborze odpowiednich preparatów i ich właściwej aplikacji.

Kupuj kosmetyki dla osób 50+ na https://www.phlov.com/10-pielegnacja-twarzy

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register