Jest praca w wojsku!

Wychodząc naprzeciw społecznym oczekiwaniom i w trosce o obywateli, którzy na skutek pandemii CIVID-19 stracili zatrudnienie bądź nie mogą jej znaleźć na rynku pracy Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak wydał decyzję Nr 187/ DSiPO  z dnia 30 maja 2020 r. w sprawie intensyfikacji szkolenia rezerw osobowych, na mocy której od 15 czerwca realizowane są ochotnicze ćwiczenia wojskowe dla żołnierzy rezerwy oraz szkolenia  w ramach służby przygotowawczej dla osób, które do tej pory z wojskiem do czynienia nie miały. Po jej ukończeniu osoby te mogą ubiegać się o powołanie  do zawodowej służby wojskowej.

Wszyscy powołani do służby  otrzymają  pełne wyżywienie i zakwaterowanie w jednostce wojskowej oraz gratyfikację finansową uzależnioną od posiadanego stopnia wojskowego i rodzaju służby. Szeregowy rezerwy może liczyć na około 3500 zł miesięcznie.

Ćwiczenia trwają od 31 do 90 dni w jednostkach zlokalizowanych w garnizonie Elbląg tj. 16 Pułk Logistyczny na ul. Łęczyckiej, 2 Dywizjon Przeciwlotniczy na ul. Kwiatkowskiego oraz Pułk Wsparcia Dowodzenia DWD P-W na ul. Królewieckiej.

Najbliższe dostępne terminy rozpoczęcia szkolenia to:

  • 13 lipca
  • 17 sierpnia
  • 14 września

Więcej informacji można uzyskać w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Elblągu przy ul. Królewieckiej 169a lub telefonicznie:

–  ćwiczenia rezerwy             261 313 475

–  służba przygotowawcza     261 313 477 

Rzecznik prasowy Wojskowej Komendy Uzupełnień w Elblągu

mjr Dawid Trapiszczonek

tel. 261313495

mail. wkuelblag.rekrut@ron.mil.pl

 

1 komentarz

  • Adam Reply

    21 czerwca 2020 at 16:32

    Nie praca, a służba. SŁUŻBA!!!

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register