Straż miejska sprawdza place zabaw. Tylko drobne uchybienia

914 przeprowadzonych kontroli i 125 placów zabaw, na terenie których stwierdzono drobne uchybienia – to wyniki wiosennego przeglądu placów zabaw prowadzonego przez warszawskich funkcjonariuszy od wczesnej wiosny.

Jak co roku, po zimowej przerwie strażnicy miejscy sprawdzali stan placów zabaw i wskazywali administratorom nieprawidłowości, które należy usunąć, aby place zabaw były bezpieczne i czyste. Sprawdzany był więc przede wszystkim stan urządzeń zabawowych, piaskownic, nawierzchni i ogrodzeń. W dalszej kolejności strażnicy sprawdzali czy administratorzy umieścili obowiązkowe tablice informacyjne, na których powinien znajdować się regulamin placu zabaw oraz dane zarządcy. Administratorom przekazywane były nawet najdrobniejsze uwagi.

Warszawskie place zabaw w coraz lepszym stanie. Zakończyły się coroczne kontrole prowadzone przez strażników miejskich. Nieprawidłowości – najczęściej drobne – ujawniano tylko w trakcie co siódmej kontroli. To zdecydowanie lepiej, niż rok wcześniej, kiedy nieprawidłowości ujawniano w co trzecim przypadku. W ocenie strażników administratorzy coraz bardziej dbają, aby place zabaw były bezpieczne i przyjazne dla dzieci. Pomóc im w tym mają coroczne kontrole warszawskich funkcjonariuszy.

Podczas kontroli strażnicy stwierdzili, że 36 funkcjonujących jeszcze w ubiegłym roku placów zabaw zostało zlikwidowanych. Powstały za to 33 nowe obiekty – nowoczesne, kolorowe, atrakcyjne i bezpieczne. Podczas wiosennych kontroli prowadzonych przez strażników w trakcie modernizacji było 7 kolejnych obiektów.

Kontrole placów zabaw w 2015 r.

W 2015 r. strażnicy miejscy sprawdzili stan 950 placów zabaw. Zastrzeżenia mieli w trakcie średnio co trzeciej kontroli. Najczęstsze zalecenia dotyczyły naprawy lub wymiany urządzeń zabawowych, czy wymiany piasku. Przeprowadzenie ponownych kontroli konieczne było w 350 przypadkach. W większości administratorzy placów zabaw bezzwłocznie stosowali się do poleceń strażników i usuwali stwierdzone nieprawidłowości. Strażnicy skontrolowali również 18 nowych placów zabaw. 16 kolejnych było w trakcie modernizacji.

kontrole_placów_zabaw_3

źródło:strazmiejska.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register