Utonął w stawie podczas łowienia ryb

Woda to żywioł, który nie wybacza błędów, a za te nawet najmniejsze często musimy zapłacić zdrowiem a nawet życiem. Strażacy wyłowili ze stawu 45-letniego mieszkańca gminy Płoskinia, który chwilę wcześniej wędkował, pijąc przy tym alkohol z kolegami. Pomimo udzielone pierwszej pomocy nie udało się uratować mężczyzny. Policjanci apelują o rozsądek nad wodą.

W środę (24.06) oficer dyżurny braniewskiej komendy Policji został powiadomiony, że w jednym ze stawów na terenie gminy Płoskinia tonie mężczyzna. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy, strażaków oraz karetkę pogotowia. Z ustaleń policjantów wynika, że 45-latek spędzał czas ze znajomymi łowiąc ryby. Mężczyzna pił także wcześniej alkohol. W pewnym momencie 45-latek przemieścił się w rejon innego stawu. Jego dłuższa nieobecność zaniepokoiła znajomych, którzy postanowili go poszukać. Gdy zauważyli wzburzoną taflę wody, od razu zadzwonili po służby ratunkowe. Niestety, pomimo podjętej reanimacji nie udało się uratować 45-latka.

Policjanci przypominają :

Miejsce do bezpiecznej kąpieli jest tam, gdzie są odpowiednie oznaczenia i gdzie nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwa ratownik. Regulamin kąpieliska, to lektura, którą obowiązkowo musisz przeczytać od deski do deski. Bezwzględnie należy przestrzegać uwag i wskazówek ratownika. Zanim wybierzesz się na plaże, dokładnie sprawdź prognozę pogody – nie pływajmy w czasie burzy, mgły lub gdy wieje porywisty wiatr. Pamiętaj, aby przed wejściem do wody dokładnie schłodzić swoje ciało – unikniesz w ten sposób szoku termicznego.Nigdy nie skaczmy do „nieznanej” wody – grozi to poważnym urazem a nawet śmiercią.Dmuchany materac czy koło ratunkowe nie służy do wypływania na głęboką wodę. Woda, to nie miejsce na popisy – nie przeceniajmy swoich umiejętności. Dzieci w wodzie zawsze powinny być pod opieką osoby dorosłej.Korzystając ze sprzętu pływającego pamiętajmy o założeniu kapoka.

Policja Braniewo

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register