Uwaga. Na kilku osiedlach w Elblągu pojawią się nowe oznakowania

Na kilku elbląskich osiedlach mieszkaniowych (gdzie dominuje zabudowa jednorodzinna) trwa zastępowanie znaków D-40/41 „strefa zamieszkania”, znakami B-43/44 „strefa ograniczonej prędkości” z jednoczesnym wprowadzeniem skrzyżowań równorzędnych (znak D-48).

Zmiana dotyczy następujących ciągów dróg publicznych w obszarze zabudowy jednorodzinnej:

•   Łokietka, Mieszka I, Krzywoustego,
•   Narutowicza, Paderewskiego, Sikorskiego, Witosa
•   Reymonta, Kraszewskiego, Gałczyńskiego
•   Warmińska, Braniewska

Dotychczasowe oznakowanie powyższych ulic tablicą „strefą zamieszkania” mogło w tym typie zabudowy powodować problemy z właściwą interpretacją przepisów wynikających z tych znaków (w szczególności dotyczących parkowania). Problem ten zgłaszali zarówno mieszkańcy, jak i Straż Miejska.

W związku z powyższym DZD zaproponował uporządkowanie oznakowania, tj. likwidację znaków „strefa zamieszkania” i zastąpienie ich tablicami „strefa ograniczonej prędkości” z jednoczesnym wprowadzeniem skrzyżowań równorzędnych.

Miejska Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zapoznała się z przygotowanymi zmianami i zaopiniowała je pozytywnie. Roboty montażowe rozpoczęły się w ostatnich dniach sierpnia  a zakończą się w przyszłym tygodniu. Już dziś przy wszystkich wjazdach na te osiedla  zamontowane są tablice B-43/44.    

Zmiana nastąpiła także na osiedlu Metalowców, gdzie ograniczona zostanie dopuszczalna prędkości z 40 km/h na 30 km/h, z zachowaniem istniejącego układu dróg – głównych, podporządkowanych, jednokierunkowych (podobną zmianę w czerwcu wykonano na os. Bielany).

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register