Zdalne nauczanie…z potężnymi problemami

Tak uważa nasza Czytelniczka, matka dwójki dzieci, które uczęszczają do jednej ze szkół podstawowych w Elblągu.

Praktycznie już drugi tydzień elbląscy uczniowie pozostają w domach. W tym czasie nauczyciele mają obowiązek dostarczać dzieciom materiały powtórkowe do przerobienia.

– Oczywiście część nauczycieli ogranicza się do powtórek. Jednak niektórzy już przesyłają informacje o przerabianiu kolejnych działów z podręcznika – pisze Olga, matka dwójki uczniów. – Niestety oboje z mężem pracujemy i nie możemy poświęcić zbyt wiele czasu na naukę z synami. Mnie zastanawia co z osobami, które nie mają w domach komputerów lub łącza internetowego. Co z takimi dziećmi?

Kobieta dodaje również, że nie ma czegoś takiego jak konsultacje materiału z nauczycielami.

– Bazujemy na programie librus. Kiedy przerabiam z dzieckiem materiał i mamy problemy, wysyłam informacje do nauczyciela i muszę czekać, nawet dość długo na odpowiedź. Czasami nie dostaję żadnej informacji zwrotnej. Jeśli zaś przychodzi to często sprowadza się do stwierdzenia „poszukajcie więcej informacji w internecie” i podawane są linki do różnych stron – pisze kobieta.

Nadzieją mogą być lekcje „na żywo”, przed komputerem. Tylko nie wiadomo czy wszyscy nauczyciele z tego skorzystają czy nadal ograniczą się do wysyłania materiałów do samodzielnego przerobienia przez uczniów i oczywiście rodziców.

– Od 25 marca szkoły mają zacząć realizację programu nauczania w domu i oceniać uczniów. Tymczasem w naszej szkole odbywa się on-line tylko jedna lekcja, z jednego przedmiotu. Kiedy zadałam o to pytania innym nauczycielom otrzymałam odpowiedź, że każdy z nich będzie realizował podstawę programową według swoich możliwości technologicznych jakimi dysponuje. Czyli jak rozumiem nie każdy z nauczycieli ma w domu dostęp do komputera czy internetu. Jednak w szkołach są dobrze wyposażone sale informatyczne. Czy więc ci nauczyciele, którzy nie mają w swoich domach odpowiedniego sprzętu nie powinni w szkole korzystać z komputerów i łącza internetowego? – pyta nasza Czytelniczka.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register