Opiekunka medyczna okradła podopiecznych na 8 tys. zł

Policjanci z Rembertowa zatrzymali 31-letnią Edytę B. w mieszkaniu starszych państwa, pokrzywdzonych wyniku kradzieży. Kobieta była zatrudniona jako opiekunka medyczna przez dzieci starszego schorowanego małżeństwa. Już podczas drugiej wizyty w domu seniorów wyniosła 8 tysięcy złotych, które miały pomóc jej w spłacie długów. Kiedy pojawiła się w pracy po raz kolejny czekali na nią funkcjonariusze. Kradzieży dokonała w warunkach recydywy.

Do komisariatu w Rembertowie wpłynęło zawiadomienie o kradzieży pieniędzy w kwocie 8 tysięcy złotych. Zgłaszający, syn pokrzywdzonych, poinformował funkcjonariuszy, że zatrudnił do swoich rodziców, którzy są w podeszłym wieku, a matka również schorowana i wymagająca stałej pomocy, opiekunkę medyczną. Kobieta miała zajmować się rodzicami w czasie, kiedy on i siostra są w pracy.

Drugiego dnia pracy opiekunki okazało się, że w szufladzie bieliźniarki nie ma 8 tysięcy złotych.

Policjanci pojawili się w mieszkaniu pokrzywdzonych następnego dnia, kiedy kobieta miała po raz kolejny przystąpić do pracy. Pojawiła się jak zwykle i wtedy została zatrzymana. 31-letnia Edyta B. przyznała się do kradzieży, tłumaczyła, że potrzebowała tych pieniędzy na spłatę długów. W przeszłości była już karana. Tego przestępstwa dopuściła się w warunkach recydywy. Dobrowolnie poddała się karze roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

źródło: policja.wa.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register