Pracodawcy marzeń wg Kowalskiego

Międzynarodowa firma headhunterska Antal już po raz szósty opublikowała wyniki badania „Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menedżerów”. W ankietach wzięło udział 3427 menedżerów i specjalistów z całej Polski, z rozmaitych branż. Ich odpowiedzi mogłyby przeciętnego Polaka nieźle zaskoczyć…

Przede wszystkim, okazuje się, że wynagrodzenie nie jest już kluczowym kryterium wyboru miejsca pracy, co dla wielu rodaków może być sporym zaskoczeniem. Najlepsi specjaliści na rynku większe znaczenie przywiązują do wielkości i prestiżu pracodawcy, do stylu zarządzania, kultury organizacyjnej czy innowacyjności.

Po podsumowaniu odpowiedzi okazuje się, że w czołówce „najbardziej pożądanych pracodawców” w ciągu roku nastąpił spory ruch: na 63 uwzględnione przedsiębiorstwa, 28 debiutuje w zestawieniach. Dotyczy to zwłaszcza rynków bankowości, ubezpieczeń i instytucji finansowych. Od ubiegłego roku w czołówce utrzymało się jedynie PZU SA, a tuż za nim uplasowali się nowi gracze: AXA, Alianz, Bank Zachodni WBK.

Dla kontrastu, najmocniej trzymają się firmy z branży IT: przoduje Google, a za nim – IBM Polska, Microsoft, Apple i Samsung Electronics Polska.

W innych kategoriach zwycięzcy prezentują się następująco: EY, Accenture, Deloitte Polska, PwC (konsulting); Shell Business Operations, Colgate Palmolive Poland, HSBC Service Delivery (centra usług wspólnych i outsourcingu); MARS Polska, Danone, Carlsberg Polska (FMCG); Ikea, Allegro, Jeronimo Martins (handel detaliczny, e-commerce); Roche, Novo Nordisk, Boehringer Ingelheim (opieka zdrowotna); Facebook, Havas Worldwide Group Warsaw, TVN (media i marketing); Dentons, Sołtysiński Kawęcki & Szlęzak, Wierciński Kwieciński & Baehr (kancelarie prawne); BP, Grupa Lotos, PKN ORLEN (energetyka, paliwa); Volkswagen Group Polska, Volvo Polska, Airbus Group (motoryzacja, lotnictwo); Skanska, BBI Development, Budimex (nieruchomości, branża budowlana); UPS, Maersk Polska, DB Schenker (transport, spedycja); GE, BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, 3M Poland (produkcja przemysłowa).

A Ty, u którego pracodawcy chciałbyś pracować?

źródło: innpoland.pl, foto: AK

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register