Festiwal Wyłącz System – już 4 czerwca na Placu Defilad

Rok 1989 to data przełomowa w naszej historii. Pierwsze wolne wybory, które uświadomiły wszystkim czym jest demokracja. Świętujemy ten dzień. Po raz ósmy Dom Spotkań z Historią zaprasza do świętowania rocznicy wyborów 4 czerwca 1989. W programie m.in. koncert, podczas którego wystąpią: Maciej Maleńczuk, Voo Voo, NOSOWSKA, The Jobers pod dyr. Marcina Partyki, Pablopavo i Ludziki.

Tym razem festiwal Wyłącz System przeniesie widzów w czasie – zarówno do 1989, jak i w przyszłość. 4 czerwca 1989 dokonaliśmy wyboru – wybraliśmy wolność. Projekt symbolicznie i w lekkiej formie upamiętnia ten wybór.

Będzie można obejrzeć plenerową, interaktywna galerię zdjęć i materiałów filmowych. Wystawa, przygotowana w technologii Motion Dynamics, poświęcona została wydarzeniom związanym z rokiem 1989 w Polsce i na świecie oraz historią Placu Defilad. Wszystko to w trzech galeriach zatytułowanych: „1989 – wybraliśmy wolność”, „1989 – Polska i Świat”, „Plac Defilad: 1955–2016”.

Fiesta Wyłącz System obejmuje:

godz. 19.30 – Nowe wielkie przemówienia, reż. Radosław Rychcik,
godz. 20.00 – Maciej Maleńczuk,
godz. 20.30 – Voo Voo,
godz. 21.30 – NOSOWSKA,
godz. 22.30 – The Jobers pod dyr. Marcina Partyki,
godz. 0.00 – Pablopavo i Ludziki.

Znane aktorki młodego pokolenia w przemówieniach wielkich polityków i przywódców! Najważniejsze mowy poświęcone ideom, które wpłynęły na oblicze historii. Wszystkie koncentrować się będą wokół wolności, suwerenności, pokoju i tolerancji.

Do zobaczenia 4 czerwca na Placu Defilad!

źródło; kulturalna.warszawa.pl, foto: screen

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register